Věřte si!
Investujte s námi


Poradna


Pošlete nám váš dotaz. Naši odborníci na ně budou průběžně odpovídat. Seznam dotazů a odpovědí naleznete na této stránce.

Vložit dotaz >>>

Dotazy

Dobrý den, rád bych se zeptal, kolik peněz byste mi doporučili minimálně investovat? a kolik je optimální?
Minimální investice není u Patria Direct omezena, ale vzhledem k poplatkům bychom doporučili investovat minimálně 50 000 Kč. Pokud se jedná o dlouhodobou investici a vy věříte, že kupovaný titul má velký růstový potenciál, potom může mít smysl i investice již od 10 000 Kč.
Mohli byste mi prosím doporučit u kterého produktu je nejlepší poměr výnos riziko?
Záleží na tom, jak má ten který klient nastavenu hranici rizika. To co pro někoho je téměř bezrizikové, může být pro druhého vysoce rizikové. Produktem s "rozumným" poměrem výnos/riziko mohou být například tzv. ETF (exchange traded fund) neboli indexové akcie. ETF jsou moderní finanční instrumenty, umožňující nákup celé báze zvoleného akciového indexu jedním obchodem. Podobají se podílovým fondům, ale mají tu výhodu, že se obchodují na burze a tudíž máte neustále přehled o jejich tržní ceně. Můžete si vybrat investice podle indexů (STOXX50, Dow Jones, Nasdaq), segmentů ekonomiky (polovodiče, farmacie, telekomunikace, automobilky, atd.) a v neposlední řadě podle geografických oblastí (Asie, Evropa, Emerging markets, atd.). Formou standardní operace nákup/prodej na zahraničních akciových burzách tak můžete rychle, jednoduše a levně diverzifikovat Vaše investice, případně je přesouvat mezi jednotlivými státy nebo rovnou mezi celými regiony. Díky tomu, že indexové akcie přesně kopírují již existující a veřejně dostupné indexy, odpadá riziko netransparentnosti a nepředvídatelnosti.
Zajímalo by mě, jaké jsou ideální schopnosti dobrého makléře a jak vypadá jeho pracovní den. děkuji.
Dobrý makléř se musí především umět velmi rychle a správně rozhodovat. Na kapitálových trzích často nastává situace, kdy se téměř nic neděje a pak najednou kurzotvorná informace trhy posune o několik procent výše či níže. Jeho pracovní den vypadá jako den zaměstnaného člověka, který je neustále pod tlakem, aby dosáhl očekávaných výsledků. Ne nadarmo se říká, že tuto práci lze dělat jen omezený počet let, jelikož stres, kterému jsou makléři vystaveni, je opravdu enormní.
Půjčujete peníze na investování?
Patria Direct poskytuje klientům možnost aktivovat si službu "Obchodování na úvěr (margin)". Bližší vysvětlení fungování této služby naleznete na stránkach www.patria-direct.cz v sekci Produkty/Obchodování na úvěr (margin).
Na pobočce ČSOB o Patria Direct nic nevěděli, co mám dělat?
Uzavřít smlouvu s Patria Direct by mělo být možné na každé pobočce ČSOB v České republice. Pokud pracovník ČSOB o Patrii Direct nemá dostatečné informace, požádejte ho prosím o zavolání do Patrie na tel. číslo 221 424 240.
Prosím o sdělení, zda přes Vás lze nakoupit akciové idexy hlavních burz a
také indexy burz jako třeba Istanbul SE, Calse40, Sao Paulo SE.Pokud ano prosím o uvedení poplatků.
Děkuji.

S pozdravem Galus.
Děkujeme za Váš dotaz. Ano, Patria Direct tuto možnost nabízí. Máte-li zájem participovat na pohybu indexu hlavních světových burz, světových regionů, odvětví atd... Patria Direct nabízí možnost investování do takzvaných ETF - indexových akcií. Tyto instrumenty kopírují vývoj svých podkladových aktiv, kterými můžou být napr. index burzy, odvětví... Index samotný jako takový nakoupit nelze.

ETF pro Vámi zmiňované indexy Istanbul SE,Calse40,Sao Paulo SE možná v nabídce nebudou, dané regiony jsou, ale dostatečně zastoupeny jinými ETF, které nabízejí téměř stejné možnosti.

Kompletní nabídku ETF s možností vyhledávání podle zvolených kritérií naleznete na našich stránkách. https://www.patria-direct.cz/ObchodovaniETF.aspx

1. klikněte na "přihlásit se do Demo aplikace"
2. klikněte na "Obchodování" a pak "ETF"
3. ve vyhledávači si nastavte požadovaná kritéria a klikněte vyhledat
4. u každého nalezeného ETF je možnost zobrazit detailní informace pomocí tlačítka "i" na konci řádku.
Dobry den. Nasel jsem po otci papiry obsahujici data: Potravinarsky fond a.s., cislo kuponove knizky, vlozeno 1000 bodu a je to z roku 1992 na moje jmeno. Ma to dnes nejakou hodnotu? Dekuji P.
Bohužel tyto cenné papíry nejsou obchodované na pražské burze a proto neznáme jejich aktuální cenu. Pro další informace o tomto titulu Vám doporučujeme kontaktovat RM Systém, nebo se obrátit na Středisko cenných papírů.
Jsem majitelkou akcií na jméno v nominální hodnotě 2x 10000 Kč(vydání akcie 1.6.1993).
Jedná se o Severofrukt,akciová společnost se sídlem Travčice 178,411 55 Terezín.
Jakou mají tyto akcie v současné době hodnotu?
děkuji Feyfrlíková
Bohužel tyto cenné papíry nejsou obchodované na pražské burze a proto neznáme jejich aktuální cenu. Pro další informace o tomto titulu Vám doporučujeme kontaktovat RM Systém, nebo se obrátit na Středisko cenných papírů.
zpět nahoru
button_zpet_home